ESKİ BAKAN, AK PARTİ MİLLETVEKİLİ SARI'DAN ESNAFA TEŞEKKÜR ZİYARETİ... MİLLETİMİZ DESTAN YAZDI...

AK PARTİLİ ESKİ BAKAN SARI’DAN ESNAFA TEŞEKKÜR ZİYARETİ…

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK ESKİ BAKANI, AK PARTİ MKYK ÜYESİ VE ADANA MİLLETVEKİLİ FATMA GÜLDEMET SARI, ADANA ESOB’U ZİYARET EDEREK, BİRLİK BAŞKANI NİHAT SÖZÜTEK'İN ŞAHSINDA, FETOCU, PDY'SINA KARŞI VERDİKLERİ DESTEK VE MÜCADELEDEN DOLAYI ESNAF VE SANATKÂRLARA HÜKÜMET ADINA TEŞEKKÜR ETTİ, ESNAFLARIN SORUNLARINI DİNLEYİP, ÇÖZÜM İÇİN DESTEK SÖZÜ VERDİ.

 

MİLLETVEKİLİ SARI:

“MİLLETİMİZ DESTAN YAZDI”

 

SÖZÜTEK:

“VATANDAŞIMIZ, OHAL SÜRECİNDE NÜFUZ CÜZDANSIZ GEZMESİN”

 

ADANA – Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı, Ak Parti MKYK Üyesi, Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ni ziyaret ederek, 15 Temmuz akşamı yaşanan FETÖCÜ, PDY’sına karşı verdikleri mücadele ve destekten dolayı, tüm esnaf ve sanatkarlara Birlik Başkanı Nihat Sözütek’in şahsında teşekkür etti.

 

Beraberinde Ak Parti İl Başkan Yardımcılarından Mehmet Ali Özmansur, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Sevil Can, Seyhan İlçe Başkanı Abdurrahman Yeşiltaş, Yumurtalık İlçe Başkanı Sami Karnas ile Adana ESOB’a gelen Milletvekili Fatma Güldemet Sarı’yı Birlik girişinde Başkan Nihat Sözütek, Başkan Vekili Mustafa Göktaş, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Esnaf Odası Başkanları çiçeklerle karşıladı.

 

Sıcak ve samimi karşılama sonrası Başkan Sözütek’in makamında bekleyen oda başkanları ve esnaflar ile de tokalaşan Milletvekili Sarı, ülkemizde 15 Temmuz’da FET֒cü PDY’nın başlattığı sıkıntılı süreçte devletin ve demokrasinin yanında yer alarak muhteşem bir destek veren vatandaşlar gibi esnaf ve sanatkarlar ile de destan yazdıklarını söyledi.

Hastane ziyaretlerinde, yaralı vatandaşları dinlerken,  “Biz millet için, vatan için, bayrak için görevimizi yaptık’ diye konuşmaları karşısında gözyaşların hakim olamadığını, fırsat bulan herkesin de buralara giderek kahramanlara moral desteği vermesini isteyen Sarı, “Bu millet, FET֒cü PDY’na karşı sandıkla göreve gelenlerin iradesine sahip çıktı. O gece, canlarını hiçe sayarak sokağa çıkan bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çıkmayanlara da teşekkür ediyorum, çünkü onların da bir bildiği vardır diye düşünüyorum. Bu süreçte devletimiz için bir araya gelen sivil toplum kuruluşlarına, basına, siyasi partilere çok teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Karanlık günleri bizlere yaşatmadınız. Türkiye güçlü bir ülke, bugünlere de güçlenerek geldik. Bunlar bizi 2001 öncesine götüremeyecek. 15 Temmuz’da Hepimiz bir olduk, devletimize sahip çıktık,  biz bu destanı milletçe birlikte yazdık. Biz Kurtuluş Savaşı’nın çocuklarıyız. Ülkemizi, çapulculara, çakallara bırakmadık. Herkes vatanını sever, ama Türkler vatanı için ölür”dedi.

 

Milletvekili Sarı, Hükümet olarak her zaman esnaf ve sanatkârların yanında olduklarını, ziyaretlerde yüz yüze de görüşerek sorunlarının dinleyip, çözüm için Ankara’da gereken çalışmayı yaptıklarını ifade ederken, “Meclisimizin de onay verdiği OHAL bir sıkıyönetim değildir. Hükümetin, devletin içinde örgütlenmiş, işgalcileri, virüsleri temizleme hareketidir. Bu temizlik 17- 25 Aralık sürecinde başlamıştı, ama bugün çok daha hızlı şekilde devam edecek. OHAL vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerine kısıtlama getirmeyecek. Ekonomide kısa vadeli iniş çıkışlar olabilir. Ama uzun vadede bu ülke, eskisinden çok daha güçlü olacak”dedi.

Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek de, ziyaretlerinden dolayı Eski Bakan, Ak Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı’ya teşekkür ederken, FET֒cü, PDY’nin amacının ülkede iç savaş çıkarmak olduğunu, ancak çabalarını, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla sokağa çıkan halkın bertaraf ettiğini belirterek, “Bu örgüt, ülkemizi felakete sürükleyecekti. İç savaş çıkartıp, bizi böleceklerdi. Ancak, halkımız, duyarlı askerimiz, kahraman polislerimiz, esnaf ve sanatkârlarımız buna karşı çıktı. Çok şükür bugün huzurlu ve mutluyuz. Vatandaşlarımız OHAL sürecinde, sokağa çıkarken, sıkıntı yaşamamak için yanlarına nüfus cüzdanlarını da almayı unutmasın”diye konuştu.

 

Eski Bakan Sarı, toplantı sonunda minibüsçülerin otobüs vergisi ödemesine engel olunması, çalışanlar için ödenen yüksek primlerin düşürülmesi, kayıt dışı ile mücadele, Suriyeli korsan esnafın kayıt altına alınması, emlak yasasının çıkarılması konusunda sorunları dinleyerek çözüm konusunda destek sözü verdi. Sarı ziyaret sonrası Adana Özel Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası’nı da ziyaret ederek Başkan Niyazi Göğer ve esnaflar ile bir süre sohbet etti.