EMNİYET MÜDÜRÜ KESMEZ'DEN BARIŞIK'A ZİYARET

EMNİYET MÜDÜRÜ KESMEZ’DEN BARIŞIK’A ZİYARET

 

ADANA ESOB BAŞKANI KAZIM BARIŞIK’I MAKAMINDA ZİYARET EDEN EMNİYET MÜDÜRÜ MEHMET SALİH KESMEZ, ESNAFLARIN SORUNLARINI DİNLEDİ

 

 

EMNİYET MÜDÜRÜ KESMEZ:

 

“SAĞLIKSIZ AT VE EŞEK KESENLERE GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ”

 

HALKIN SAĞLIĞIYLA OYNAYANLARA GEREKEN CEZALAR VERİLECEKTİR

 

 

ADANA – Adana Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) ve Adana Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Kazım Barışık’ı makamında ziyaret ederek, esnafların sorunlarını dinledi.

 

 

Trafikten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Arif Yılmaz ile AK Parti Yüreğir Belediye Meclis Üyesi Atilla Barışık’ın da katıldığı ziyarette Emniyet Müdürü Kesmez, Adana’da göreve başladığı günden bugüne esnaf ve sanatkârlardan her zaman destek gördüklerini belirterek, Birlik Başkanı Barışık’ın şahsında tümüne teşekkür etti.

 

 

Adana’da bir hastane ile öğrenci yurdunda ortaya çıkan ve ülke gündemini de bir süre işgal eden “At ve eşek eti” haberlerinin şehrin imajını olumsuz etkilediğine de işaret eden Emniyet Müdürü Kesmez, “At ve eşek eti kesimleri ve satışında baş mücadeleyi Sağlık ve Tarım İl Müdürlükleri ile belediye zabıta ekipleri yapıyorlar. Bizlerde onlara yardımcı oluyoruz. Bu konuda tüm kuruluşlarımızın yanındayız, destekçiyiz. Hatta Adana’da göreve başladığımda benzer bir olayı ortaya çıkarmış, yakalanmalarında da zabıtaya yardım etmiştik.  Yardım isteyenlere yine destek oluyoruz. Sonuçta, bu durum hoş değil. İnsanların sağlığıyla oynanıyor. Hijyenik olmayan etler satılıyor. Elbette sağlıklı olmayan at ve eşek etini satarak halkın sağlığıyla oynayanlara, adli kurumlarımız gereken cezaları verecektir. Biz de sağlıksız at ve eşik kesip, etini satanlara göz açtırmayacağız. Bu işi yapanları da,  insanları karşı duyarlı olmaya davet ediyoruz” dedi.

 

 

Birlik Başkanı Barışık da, şehirde hizmet veren esnaf ve sanatkârlar ile vatandaşlarımızın huzur ve güveninin sağlanması konusunda, geceli gündüzlü çalışarak, büyük fedakârlık örneği veren emniyet teşkilatına şükran borçlu olduklarını belirtirken,  emeği geçen tüm güvenlik güçlerine de teşekkür ettiklerini belirtti.