EFSANE MERHUM BAŞKAN BARIŞIK DUALARLA ANILDI...

ESNAFLAR, EFSANE BAŞKAN BARIŞIK'I DUALARLA ANDILAR...

 

ADANA ESOB'UN MERHUM BAŞKANI HACI KAZIM BARIŞIK, VEFATININ YILDÖNÜMÜNDE ÇİÇEKLERLE ZİYARET EDİLEN BURUK MEZARLIĞINDAKİ KABRİ BAŞINDA VE YILLARINI VERDİĞİ ADANA ESOB'TA YOĞUN KATILIMLA OKUTULAN MEVLİD-İ ŞERİF'TE DUALARA YAD EDİLDİ.

 

BİRLİK BAŞKANI NİHAT SÖZÜTEK,  BARIŞIK'IN ARDINDAN KONUŞURKEN GÖZYAŞLARINI TUTAMADI.

 

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK ESKİ BAKANI, AK PARTİ MKYK ÜYESİ VE ADANA MİLLETVEKİLİ FATMA GÜLDEMET SARI DA GÖNDERDİĞİ TELGRAF İLE OKUNACAK KURAN-I KERİM TİLAVETİNİN KABUL VE MAKBUL OLMASINI DİLEDİ.

 

ADANA - TESK, TESKOMB Yönetim Kurulu Üyesi, Adana ESOB ve ESKKK Güney Bölge Birliği, Adana Şoförler ve Kamyoncular ESnaf Odası, Kuzey Adana ESKKK Başkanı, Merhum Hacı Kazım Barışık, vefatının yıldönümünde Buruk Mezarlığı'nda çiçeklerle ziyaret edilen kabiri başında, yıllarını verdiği Adana ESOB'ta da okutulan Mevlid-i Şerif'te dualar ve gözyaşlarıyla yad edildi.

 

Törene katılamayan, Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı, AK Parti MKYK Üyesi ve Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı da, gönderdiği mesajla Merhum Hacı Kazım Barışık'ın vefatının sene-i devriyesi nedeniyle okunacak Kur'an-ı Kerim tilavetinin kabul ve makbul olmasını temenni ederek,tüm  katılımcılara selamlarını iletti.

 

Merhum Birlik Başkanı Kazım Barışık için Adana ESOB Yönetim Kurulu tarafından düzenlenen törende, sabah Buruk Mezarlığı'ndaki kabiri çiçeklerle ziyaret edilerek, hocalar eşliğinde dualar edildi, taziyeler kabul edildi. Birlik Başkanı Nihat Sözütek, Başkan Vekilleri, Yağlı Boyacılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Göktaş, Adana Şoförler ve Kamyoncular Esnaf Odası Başkanı Kenan Yılmaz, ESKKK Güney Bölge Birliği (1.Bölge Birliği) Başkanı Muhammet Yalçın ile Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda esnaf odası başkanı ve esnaflar ile Barışık Ailesi yakınlarının da katıldığı törende yaptığı konuşmada gözyaşlarını tutamadı.

 

 Sözütek, Kazım Barışık'ın yaptığı hizmetlerle Adana ESOB'ta "Efsane" olduğunu ve onu hiçbir zaman unutmayacaklarını, kalplerde daima yaşayacağını ifade ederken, "Efsane Başkanımız, Merhum Hacı Kazım Barışık, Hacı Sait Barışık, Hacı Gülizar Barışık ve Hacı Yurdal Barışık'ı burada anmanızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Tüm şehitlerimize, mevtalarımıza da Allah'tan rahmet diliyorum.  Gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Tüm Barışık Ailesi'ne de  sağlık ve sıhhat temenni ediyor, hepinize teşekkür ediyorum"dedi.  Atilla Barışık da, organize nedeniyle Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek ve yönetim kurulu ile katılımlarından dolayı tüm esnaf odası başkan ve yöneticilerine, esnaflara teşekkür etti.

 

Merhum Barışık'ın kabrinde yapılan tören sonrası öğle namazından önce de Adana ESOB7ta Mevlid-i Şerif okutuldu,  dualar edildi, katılımcılara öğle yemeği verildi. Başkan Sözütek,  her iki törene de katılarak kendilerini yalnız bırakmayan başta Barışık Ailesi fertleri ile yönetim kurulu üyeleri,esnaf odası başkanları ve esnaflara, genel sekreterlere teşekkür etti.