EFSANE BAŞKAN BARIŞIK GÖZYAŞLARIYLA TOPRAĞA VERİLDİ...

BARIŞIK. DUALARLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI...

 

RAHATSIZLIĞI SONUCU, HAKKIN RAHRMETİNE KAVUŞAN, TESK VE TESKOMB YÖNETİM KURULU ÜYESİ, ADANA ESOB VE EKKK GÜNEY BÖLGE BİRLİĞİ BAŞKANI, ADANA TKKNNEO VE KUZEY ADANA EKKK BAŞKANI KAZIM BARIŞIK'IN CENAZESİNDE GÖZYAŞLARI SEL OLDU...

 

"ESNAF VE SANATKARIN BABASI" UNUTULMAZ  EFSANE BAŞKAN KAZIM BARIŞIK'I SON YOLCULUĞUNDA, ADANA VALİSİ MUSTAFA BÜYÜK, OSMANİYE VALİSİ EKREM AL, AK PARTİ ADANA MİLLETVEKİLİ PROF.DR.NECDET ÜNÜVAR, CHP ADANA MİLLETVEKİLLERİ İBRAHİM ÖZDİŞ, ZÜLFİKAR İNÖNÜ TÜMER, TESK GENEL BAŞKANI BENDEVİ PALANDÖKEN, YOL-İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI RAMAZAN AĞAR, ADANA CUMHURİET BAŞSAVCISI ALİ YELDAN, ADANA EMNİYET MÜDÜRÜ CENGİZ ZEYBEK, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ESKİ BAŞKANI SELAHATTİN ÇOLAK, ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI SONER ÇETİN, SEYHAN BELEDİYE BAŞKANI ZEYDAN KARALAR, KOZAN BELEDİYE BAŞKANI MUSA ÖZTÜRK, TESKOMB GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BAHRİ ŞARLI, TŞOF GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VEYSEL SARI, AK PARTİ İL BAŞKANI FİKRET YENİ, MHP İL BAŞKANI YUSUF BAŞ İLE ÇOK SAYIDA KURUM VE KURULUŞ TEMSİLCİSİ DE KATILARAK YALNIZ BIRAKMADILAR...

 

ADANA - Geçirdiği rahatsızlık sonucu hakkın rahmetine kavuşan TESK ve TESKOMB Yönetim Kurulu Üyesi, Adana ESOB, EKKK Güney Bölge Birliği, Adana TKKNNEO ve Kuzey Adana EKKK Başkanı Kazım Barışık, binlerce seveninin gözyaşları arasında, dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

 

Başkan Kazım Barışık için Adana'da düzenlenen cenaze merasimine Adana Valisi Mustafa Büyük, Osmaniye Valisi Kerem Al, Ak Parti Adana Milletvekili Prof.Dr.Necdet Ünüvar, CHP Adana Milletvekilleri İbrahim Özdiş ve Zülfikar İnönü Tümer, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Yol - İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar, Adana Vali Yardımcısı Azmi Yeşil, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Selahattin Çolak, Çukurova Kaymakamı Dr.M.Ali Özkan, Seyhan Kaymakamı Ahmet Okur, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk, Ak Parti İl Başkanı Fikret Yeni, MHP İl Başkanı Yusuf Baş, TESK Genel Başkan Yardımcısı Burhan Aksak, TESKOMB Genel Başkan Yardımcısı Bahri Şarlı, TŞOF Genel Başkan Yardımcısı, Mersin Şoförler Odası Başkanı Veysel Sarı, Madeni Sanatkarlar Federasyon Başkanı Özcan Saraçoğlu, TESK Yönetim Kurulu Üyeleri, Malatya ESOB Başkanı Şevket Keskin, Manisa ESOB Başkanı Hasan Geriter, Gaziantep ESOB Başkanı Ömer Küsbeoğlu, Diyarbakır ESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu,  Denetim Kurulu Üyesi, Mersin ESOB Başkanı Talat Dinçer, Adana Ticaret Odası Başkanı Atille Menevşe, CHP Eski Milletvekili Ümit Özgümüş, Konya ESOB Eski Başkanı Bekir Duvarcı, Antalya ESOB Eski Başkanı Mehmet Ali Susam, İstanbul Şoförler Odası Başkanı Cem Sert, Adana Müftüsü Arif Gökçe, Eski Müftü Mehmet Barış ile Adana ESOB Başkan Vekilleri Nihat Sözütek ve Mustafa Göktaş, Güney Bölge Birliği Başkan Vekilleri Muhammet Yalçın ve Hüseyin Aksoy ile İşadamı Şahin Kalo, Muzaffer Kalo, ATO Meclis Bakanı Tarkan Kulak, AOSB Başkanı Bekir Sütçü, Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri, çok sayıda esnaf odası ve kooperatif başkanı, yüzlerce esnaf ve vatandaşlar, aile yakınları ve dostları yalnız bırakmadı.

 

Merhum Kazım Barışık, bugün sabah kaldırıldığı Adana Medline Hastanesi Morgu'ndan, Adana Şoförler Odası'na ait araçla alınarak, Çukurova ilçesi Mahfesığmaz mahallesi,  Polisevi kavşağı karşısındaki Vurankaya Plaza'daki evine getirildi. Cenaze aracının buraya getirilişinde, feryatlar yükseldi. Başkan Kazım Barışık'ın, eşi Şükran Barışık, çocukları, torunları, kardeşleri ve akrabalarının gözyaşları sel oldu, ağlamaktan fenalık geçirenlere sağlık ekipleri müdahalede bulundu.

 

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken burada yaptığı konuşmada, Kazım Barışık ile 40 yıla varan dostluğu olduğunu belirtirken, "Kazım Barışık, meslek hayatında önemli yerlere geldi. Düzgün, lider özelliği olan,hepimiz üzerinde hakkı olan insan. Hepimiz, teşkilat olarak üzgünüz. Yüce Rabbbim, gittiği yerde mutlu kılsın. Bundan sonra ona dualarımızla, rahmet dileyerek rahat ettirelim. Hakkımız helal olsun"dedi.

 

Cenaze burada, uzun konvoy eşliğinde Adana Büyükşehir Belediyesi Buruk Mezarlığı'na getirildi. Öğle saatlerindeki törene rağmen mezarlık, Başkan Barışık'ı uğurlamaya gelen eş, dost ve yakınlarının akınına uğradı. Öğle ve cenaze namazlarında izdiham yaşandı. Vali Büyük ve Al ile Milletvekilleri Ünüvar, Özdiş, Tümer,  Kaymakam Özkan ve Okur,  Emniyet Müdürü Zeybek, TESK Genel Başkanı Palandöken, Genel Başkan Yardımcıları Şarlı ve Aksak ile Belediye Başkanları Çetin, Karalar ile sevenleri Başkan Barışık'a haklarını helal edip, namazlarını kılarak omuzlarında mezarına kadar taşıyarak son yolculuğuna uğurladılar.

 

Dualarla son bulan cenaze defin merasimi sonrası Başkan Kazım Barışık'ın dayıları Selahattin Çolak, Hüseyin Çolak ile kardeşleri ve akrabaları saf tutarak, taziyeleri kabul ettiler. Barışık Ailesi yakınları, cenazeye katılamayıp, mesaj ve çelenk gönderen başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, ADASO Yönetimi ile çok sayıda siyasi parti temsilcileri, oda ve dernek başkanları ile esnaf ve sanatkarlara da ayrı ayrı teşekkür ettiler.