CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN DÖVİZ ÇAĞRISINA SÖZÜTEK DE DESTEK VERDİ...

               ERDOĞAN'IN ÇAĞRISINA SÖZÜTEK DE DESTEK VERDİ...

 

ADANA ESOB BAŞKANI NİHAT SÖZÜTEK, ADANALI ESNAF VE SANATKARLAR OLARAK CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN "DÖVİZ BOZDUR, ALTINA, LİRAYA YATIR" ÇAĞRISINI OLUMLU BULDUKLARINI AÇIKLADI.

 

SÖZÜTEK:

"DÖVİZİNİ BOZDUR KAMPANYASINI DESTEKLİYORUZ"

 

ADANA- Adana ESOB ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Döviz Bozdur, Altına, Liraya Yatır" çağrısını olumlu bulduklarını belirterek, Adanalı vatandaşlar ile esnaf ve sanatkarları da kampanyaya destek olmaya çağırdı.

 

Başkan Sözütek,Ülkemizin kritik bir süreçten geçtiği bugünlerde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı çağrıya çok sayıda sivil toplum kuruluşu gibi Adana ESOB'un da destek verdiğine dikkat çekerek, " Bugün gelinen noktada, altın birikiminin önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bilindiği üzere, para birimleri ait oldukları ülkelerin, altın ise tüm dünyanın ortak bir değeridir. Bu nedenle altına yatırım yapmak uzun vadede hep kazandırmıştır. Altın, kara gün dostudur. Tarihten bu yana bu görevini sürdürmüştür. Altın, her zaman 'güvenli liman' olmuştur. Dövizi olan vatandaşlarımız ile esnaf ve sanatkarlarımızın ellerindeki Dolar ve Euroları bozdurup daha güvenli olan altına yönelmeleri de en mantıklı davranış olacaktır"dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısının kısa süre içerisinde halk nezdinde olduğu gibi esnaf ve sanatkar camiasında da  gerekli karşılığı bulacağına inandıklarını ifade eden Sözütek, "Daha önce de birçok badire atlatmıştır ülkemizin, 15 Temmuz ruhuyla bu süreci en kısa sürede aşarak 2023 hedeflerine doğru yürüyüşüne devam edeceğimize olan inancımız tamdır. Bugün de ülkemize, ekonomik açıdan yapılması düşünülen darbeyi bertaraf etmek amacıyla elimizde bulunan dolarları bozdurup, Türk parasına çevirme kampanyası başlatıldı.Ülkemiz üzerinde oynanmak istenen oyunlar 'dur' demek için tüm vatandaşlarımızın, esnaf ve sanatkarlarımızın ellerindeki dövizleri bozdurup, altına ya da TL'ye çevirmelerini istiyoruz. Cumhurbaşkanımızın çağrısına istinaden dövizlerin altına ve TL'ye çevrilmesinde bizim de bir katkımız olsun istiyoruz"diye konuştu.

 

Sözütek, ayrıca, dövizi olan vatandaşlar ile esnaf ve sanatkarların altın almaları halinde, bu altınları yastık altında tutmak yerine, bankalardaki altın hesabına yatırmalarının, ekonomiye ve kampanyaya katkıyı artıracağını da hatırlattı.