ÇUKUROVA KAYMAKAMLIĞI'NIN, LEONARDO DA VİNCİ VETPRO PROJESİ'NİN ALMANYA AKIŞI BAŞARIYLA ERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Çukurova Kaymakam’lığının Leonardo da Vinci VETPRO Projesinin Almanya Akışı Başarı ile Gerçekleştirildi.

 

Çukurova Kaymakamlığı’nın, Adana Valiliği, Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası, Adana Esnaf Sanatkârlar ve Odalar Birliği, Kurttepe Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Adana Meslek Yüksek Okulu, Çukurova Mesleki Eğitim Merkezi ve Kimteks Tekstil İnşaat Ticaret Ve San. A.Ş’ nin yerel ortaklığında Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenen “Nitelikli Bir Mesleki Eğitim İçin Okul, Kamu ve İş Dünyası İşbirliğini Geliştirme” isimli üç akışlı LDV VETPRO projemizin 1. akışı 15-21 Ocak 2012 tarihlerinde Almanya Mannheim şehrinde başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir.

Yerel ortaklarımızdan ve Kaymakamlığımızdan toplam 8 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen akışımızda yurtdışı ortaklarımızdan Tertia Berufsförderung GmbH, BZE-Bildungszentrum Mannheim Mesleki Eğitim Merkezlerine, Handwerkskammer HWK Sanayi Meslekler Ticaret Odası’na ziyaretlerde bulunarak mesleki eğitim merkezlerinde yönetim, staj yönetimi, kamu ve iş dünyası ile ilişkileri yerinde izleme fırsatı bulmuşlardır. Katılımcılarımıza ziyaretleri sonrasında ev sahipliği yapan kurumlar tarafından sertifika verilmiştir.

 

Katılımcılarımız, kültürel ve sosyal etkinlikler kapsamında eğitim sonralarında kalan zamanlarda Mannheim civarında bulunan önemli yerleri, Luxemburg’u, Hollanda’nın başkenti Amsterdam’ı gezme fırsatı bulmuşlardır.

 

hala yıkama bez poşet ankarada halı yıkama çelik halat bazalt temizlik şirketleri