CHP MİLLETVEKİLİ TÜMER'DEN ESOB'A TAZİYE VE TEBRİK ZİYARETİ...

CHP'Lİ TÜMER'DEN ESOB'A TAZİYE VE TEBRİK ZİYARETİ...

 

CHP ADANA MİLLETVEKİLİ ZÜLFİKAR İNÖNÜ TÜMER, ADANA ESOB'U ZİYARET EDEREK, MERHUM BAŞKAN KAZIM BARIŞIK İÇİN TAZİYEDE BULUNDU, YÖNETİM KURULU KARARI İLE BİRLİK BAŞKANLIĞINA GETİRİLEN MİNİBÜSÇÜLER ESNAF ODASI BAŞKANI NİHAT SÖZÜTEK VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİ TEBRİK ETTİ.

 

BAŞKAN SÖZÜTEK:

"TAŞKÖPRÜ VE BÜYÜKSAAT TRAFİĞE AÇILMALI"

 

ADANA - CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Adana ESOB'u ziyaret ederek, Merhum Başkan Kazım Barışık'ın vefatı sonrası, Yönetim Kurulu kararı ile Birlik Başkanlığı'na getirilen Adana Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek'i tebrik etti, Başkan Barışık için de taziyede bulundu.

 

CHP Adana Milletvekili Tümer'i, Birlik Başkanı Nihat Sözütek ile Birlik Başkan Vekili ve Adana Yağlı Boyacılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Göktaş kapıda karşılayarak "Hoşgeldiniz" dediler.

 

Birlik Denetim Kurulu Üyesi ve Adana Oto Kaportacılar Esnaf Odası Başkanı Nuri Zengin ile Adana Sütçüler, Yoğurtçular ve Peynirciler Esnaf Odası Başkanı Memduh Özalp ile bazı dolmuş kooperatifleri başkanlarının da bulunduğu ziyarette konuşan Milletvekili Tümer, Merhum Başkan Kazım Barışık'ın ölümünün Adana ve esnaf - sanatkarlar açısından büyük kayıp olduğunu ve uzun yıllar yerinin doldurulamayacağını ifade ederek, "Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Hepimizin başı sağolsun. Allah geride kalanlarına sabır ve sağlık versin. Acınızı yürekten paylaşıyorum"dedi.

 

Birlik Başkanı Sözütek de, Merhum Başkan Barışık'ın ölümünün teşkilat olarak herkesi derinden üzdüğünü ve hizmete kaldığı yerden devam edeceklerini belirtirken, "İnşallah, Sayın Büyük Başkanımız Kazım Barışık'a layık olacak hizmetleri, siz değerli vekillerimizin de desteğiyle esnaf ve sanatkarlarımıza vereceğiz"diye konuştu.

 

Ziyaret sırasında Ülkemiz, Adana ve esnafın sorunları da konuşulurken, son günlerde artan çatışmalarla yeniden anaların yüreklerine ateş düştüğünü, ocakların söndüğünü ifade eden Milletvekili Tümer, "Yüreğimiz yanıyor. Ölenlerin hepsi memleket çocukları, fakir, gariban çocukları. Yazık değil mi bunlara. Bu mesele mutlaka çözülmeli ve ülkemiz insanlarının hak ettiği barış ve mutluluk havası yeniden yaşanmalı"dedi.

 

Sözütek de, Adana'nın en önemli sorunlarının başında, ulaşım, metro ve Suriyeliler meselesi geldiğini, yıllardır kanayan yara haline gelen şehir trafiğine, öncelikle Alimünif Yeğenağa Caddesi- Büyüksaat yolu ile Taşköprü'nün yeniden küçük araçarın geçişine açılmasıyla kısmen de rahatlama getirilmesini istedi. Sözütek, ayrıca Merkez Sabancı Camii önündeki tıkanıklığın giderilmesi için, Fuzuli Caddesi'ne Merkez Park içerisinden mutlaka yeni bir geçiş verilmesi gerektiğini de kaydetti. Sözütek, Suriyeliler'in de ülkelerindeki barışın bir an evvel sağlanmasıyla, kendi yurtlarına dönmelerinin en doğru yol olacağını da sözlerine ekledi.  Sohbet sırasında ayrıca kamyon şoförlerinin yaşadığı K-1 C2 belgelerindeki karmaşa, oda başkanlarının yerel yönetimlerde bulunması, TEDAŞ'ın elektrik faturalarına kayıp - kaçak ile sayaç okuma bedeli adı altında ücret almayı terketmesi de istendi.