ÇELİKCAN'DAN HURDACILARA YÜREĞİR'DE SİTE SÖZÜ


ÇELİKCAN'DAN, HURDACILARA SİTE MÜJDESİ

ESOB BAŞKANI BARIŞIK İLE ESNAFI ZİYARET EDEN BELEDİYE BAŞKANI MAHMUT ÇELİKCAN, YÜREĞİR'E DE HURDACILAR SİTESİ SÖZÜ VERDİ

BİRLİK BAŞKANI KAZIM BARIŞIK'TAN HURDACILARA ÖVGÜ

“ÇEVREYE VE EKONOMİYE BÜYÜK KATKI SAĞLIYORLAR

YÜREĞİR BELEDİYE BAŞKANI MAHMUT ÇELİKCAN:

"ESNAF ÜLKEMİZİN LOKOMOTİFİ VE BÜYÜK GÜÇTÜR”

ADANA – Adana merkez Yüreğir İlçe Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Kazım Barışık ile Yüreğir'de faaliyette bulunan hurdacı esnafını yerinde ziyaret ederek sorunlarını dinledi, çözüme destek sözü verdi.

AK Parti Yüreğir Belediye Meclis Üyeleri Atilla Barışık, Fatma Evcinik ve İrem Sülü ile Dadaloğlu Mahallesi Muhtarı Abdulvahap Alyar, Serinevler Mahallesi Muhtarı Orhan Erbay'ın da bulunduğu ziyarette, Kozanyolu üzerindeki hizmet veren hurdacı esnafının ayağına gelen Belediye Başkan Çelikcan ile Birlik Başkanı Barışık'ı, Adana Eski Makine ve Hurdacılar Esnaf Odası Başkanı Kemal Deniz ve yönetim kurulu üyeleri ve esnaflar, çiçekler ve alkışlarla karşıladılar.

Oda Başkanı Kemal Deniz, işlerinin yoğunluğuna rağmen davetlerini kırmayarak ziyaretlerine gelen Birlik Başkanı Barışık ve Belediye Başkanı Çelikcan'a teşekkür ederken, Çevre ve Orman Bakanlığı'nın 2006 yılında aldığı ve 2010 yılında uygulamaya başlayacağı “Kentsel dönüşüm” kararı doğrultusunda, şehir merkezinde görüntü kirliliğine yol açan hurdacıların da şehir dışına çıkışının zorunlu olduğunu belirterek, Seyhan'daki gibi Yüreğir'e de yeni bir site yapılması konusunda yardım istedi.

Başkan Deniz, Seyhan'da inşaatına başlanan Hurdacılar Sitesi'nin proje ve yapımında büyük desteği bulunan Adana Valisi İlhan Atış ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'a da teşekkür ederken, desteklerinin Yüreğir için de devam etmesini talep etti. 

Birlik Başkanı Kazım Barışık da, hurdacılar dahil tüm esnafların, devletine yük olmadan, teşvik, destek istemeden, ailesinin nafakasını çıkarmak için gecesini gündüzüne katıp çalışarak, ülkesini ve devletine destek olduğuna işaret ederken, “Esnaflar olarak yaptığımız işlerle iftihar ediyoruz.  Ekmeğimizi kazanmak için alın teri akıtıyor, istihdam oluşturuyor, devletimize vergimizi ve prim borçlarımızı ödüyoruz. Esnaf teşkilatı içerisinde ayrı bir yeri olan hurdacılarımız, hem Allah katında hem de toplumun huzurunda çok değerlidir. Çünkü, onlar topladıkları hurdaları geri dönüşüme kazandırarak, çevreye ve ekonomiye büyük katkı sağlıyor, ibadet gibi hizmet veriyorlar”dedi.

Barışık, Karayolları Genel Müdürlüğü döneminde büyük projelere imza atan Mahmut Çelikcan'ın, belediye başkanlığı döneminde önemli başarılar elde edeceğinden şüphesi olmadığını ifade ederken, “Belediye başkanımız mükemmel bir insan. Kardeşim kadar sevdiğimi, projeden mükemmel anlayan biri. Yeni projesinde hurdacılarımız ile  madeni sanatkarlarımızı da yan yana oturtursa, hem bu dünyada hem ahirette duamızı alır. Zaten bu ülkede herkes görevini layıkıyla yaparsa sorun kalmaz. Hepinizin 2010 yılını kutluyor, ülkemize milletimize, devletimize, hayırlar getirmesini diliyor, Allah'a emanet ediyorum“şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Çelikcan ise kendisinin de bir esnaf çocuğu olduğunu ve babasının yanında esnaflık da yaptığını belirterek şunları söyledi:

Esnaf deyip geçmemek lazım. Esnaf, bu ülkenin lokomotifi,kim ne derse desin önemli bir güçtür. Bugün kamuda 2 milyon çalışan var. Esnaflar olmasa, ülkedeki işsiz sayısı 10 milyonu bulurdu. Ama hemen her esnaf yanında 3 – 5 kişiyi çalıştırıyor, istihdama katkı sağlıyor, vergi ödüyor, prim yatırıyor, devlete destek oluyor. Yaptığınız iş her ne olursa olsun benim nazarımda makbul ve hayırlıdır. Çünkü, alın teriyle iş yapıyorsunuz. Sizleri tebrik ediyorum. Böyle bir araya gelip, istişare yaparak daha güzel işler yapabiliriz. İşte madeni sanatkarlar ile hurdacılar sitesinin yan yana yapılması fikri de burada doğdu. İnşallah bu projeyi, sizin de fikirlerinizi alıp, ulaşımı kolay, şehri rahatsız etmeyecek uygun bir yer bulur bulmaz uygulamaya koyacağız. Bu anlamda size her türlü desteği vereceğiz. Böyle hayırlı işler yapmak görevimiz. Kapımız sizlere her zaman açıktır.  Hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyor, 2010 yılının tüm esnaf ve sanatkarlarımıza bol ve helal kazançlar getirmesini diliyorum