ÇELİKCAN’A ESNAF ZİYARETİ

ADANA ESOB BAŞKANI BARIŞIK VE MADENİ SANATKARLAR ODASI BAŞKANI MORTEPE, YÜREĞİR BELEDİYE BAŞKANI MAHMUT ÇELİKCAN’I MAKAMINDA ZİYARET EDEREK İLÇE ESNAFININ SORUNLARINININ ÇÖZÜMÜ İÇİN DESTEK İSTEDİLER

BİRLİK BAŞKANI KAZIM BARIŞIK:

“ESNAFIMIZ HAYRINA YAPILAN İŞİN DESTEKÇİSİ OLURUZ”

İLÇE BELEDİYE BAŞKANI MAHMUT ÇELİKCAN:

 

“YÜREĞİR’İN DEĞİŞİME İHTİYACI VAR”

ADANA – Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Kazım Barışık, Madeni Sanatkarlar, Tornacılar, Kaynakçılar Esnaf Odası Başkanı Abdulselam Mortepe ile Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ı ziyaret ederek, ilçe esnafının sorunlarını anlattılar, çözüm için destek istediler.

Belediye Başkanı Çelikcan, Belediye Başkan Vekilleri Murat Türk ve Ertuğrul Bozkurt’un da bulunduğu karşılamada Adana ESOB Başkanı Barışık, Madeni Sanatkarlar, Tornacılar ve Kaynakçılar Esnaf Odası Başkanı Mortepe’yi makamında kabul ederek sıcak ve samimi bir ortamda sohbet etti. 

Oda Başkanı Mortepe, Karşıyaka Sanayi Çarşısı’nda hizmet veren esnafların sorunlarını sıralarken, tatil günleri açma ruhsatı harçlarının düşürülmesi, tabela vergilerinden alınan ücretlerin indirilmesi,780 sokak ile Karakol Sokağı’nın doğu ve batı istikametinin sabah ve akşam saatlerinde arozözle sulanması, ASKİ’nin kazdığı 757 sokak dahil tüm sokakların bir an evvel asfaltlanması, çarşı içinde bina gözüken yerlerin gerçekte olduğu gibi işyeri olarak görülmesi için gerekenin yapılmasını talep etti.

Belediye Başkanı Çelikcan da,  kanun gereği ara sokakların asfaltlanmasının ilçe belediyelerinin görevi olduğunu, ancak yine kanun gereği yolları kim kırıp dökmüşse onun yapması gerektiğine de dikkat çekerken, meseleye ilgili mercilerle görüşerek vatandaşı mağdur etmemek adına makul çözümler üretmeye çalışacaklarını belirtti.

Yüreğir’in yılların ihmali sonucu hak ettiği yere gelemediğini, bunu irdelemek yerine geleceğe bakacaklarını ifade eden Çelikcan, “Yüreğir’in geniş çaplı bir değişime ihtiyacı var. Bunun için bir çok proje ürettik. Seyhan Nehri’nin Yüreğir kıyılarının da düzenlenerek halka açılması gerektiği görüşündeyim. Sanayi çarşısını modernize etmek adına iyileştirmeler yapmak gerekiyor. İnşallah bu ve benzeri birçok projeyi görev süremizde süratle sonuçlandırarak esnaflarımız ve Yüreğir halkını mutlu edecek sonuçları alacağımıza inanıyorum”dedi.

Birlik Başkanı Barışık da, esnaflar başta olmak üzere toplumun her kesiminin güven duydukları yöneticilerin arkasında durmaları ve destek vermeleri halinde hayırlı işler yapılacağına işaret ederken, “Yüreğir halkı, size güvenip, göreve getirdiyse, beklentilere imkanlar ölçüsünde karşılık vermek de size düşer. Biz de esnaflar olarak yapılan her hayırlı işin arkasında durur, destekçisi oluruz. İnşallah, görev sürenizde Yüreğir’de hizmet veren esnaflarımız için de güzel projeler üretip, hayata geçirirsiniz. Zorlu görevinizde size ve ekibinize esnaflarım ve Yüreğir halkı adına başarılar diliyorum”diye konuştu. Sohbetin son bölümünde, Çelikcan’ı ziyarete gelen Çetinkaya Mağazaları Yönetim Kurulu Üyesi Niyazi Çetinkaya da katıldı.