BAŞSAVC I YELDAN’DAN BARIŞIK’A İAED-İ ZİYARET…

BAŞSAVC I YELDAN’DAN BARIŞIK’A İAED-İ ZİYARET…

 

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, TESK Yönetim Kurulu Üyesi Ve Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık’ı Ziyaret Ederek, Esnaf Ve Sanatkârlar Üzerine Sohbette Bulundu.

 

BAŞSAVCI YELDAN:

“BEN DE ESNAF ÇOCUĞUYUM”

 

 

ADANA- Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık’a iade-i ziyarette bulundu.

 

Başsavcı Ali Yeldan’ı, Adana ESOB Eğitim ve Hizmet Binası’na gelişinde Birlik Başkanı Kazım Barışık ile Başkan Vekilleri Nihat Sözütek ve Mustafa Göktaş ile Akçatekir Belediyesi Eski Başkanı ve Akçatekir – Pozantı Koop Başkanı Mehmet Kılınçkaya karşılayarak “Hoşgeldiniz” dediler.

 

Başsavcı Yeldan, Başkan Barışık ve yönetim kurulu üyelerine sıcak ve samimi karşılamadan dolayı teşekkür ederken, “Ben de esnaf çocuğuyum. Esnaflığın ne olduğunu bilirim. Sizin esnaflarla ilgili yaptığınız hizmetleri takdirle karşılıyorum. Örnek insan, örnek başkan gösterilmeniz çok yerinde. Allah hepinize kolaylıklar, tüm esnaf ve sanatkârlarımıza da bol ve bereketli kazançlar nasip etsin”dedi.

 

Başkan Barışık da, iade-i ziyaretinden dolayı Başsavcı Yeldan’a teşekkür ederken, sohbet sırasında kendisinin de esnaf çocuğu olmasından mutluluk duyduğunu belirterek,  Türk Dil Kurumu’nun (TDK) yaptığı “Esnaf” tanımındaki “Kötü yola sapmış kadın” şeklindeki ifadeyi benimsemediklerini, düzeltilmesi için de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Bakanlar, Parti Genel Başkanları ve Adana Milletvekillerine mektup gönderdiğini söyledi.

 

Barışık, sohbet sonrası Başsavcı Yeldan’ı hizmet binası bahçesine kadar inerek, aynı samimiyet içerisinde uğurladı.