BAŞKAN SÖZLÜ'DEN BARIŞIK'A TEBRİK ZİYARETİ...

             

ADANA BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN SÖZLÜ, TESK YÖNETİM KURULU ÜYESİ VE ADANA ESOB BAŞKANI KAZIM BARIŞIK'A İADE-İ ZİYARETTE BULUNDU.

 

BAŞKAN SÖZLÜ:

“BİZİM, DİN, DİL, IRK, MEZHEP DERDİMİZ YOK”

“ADANA’DA YAŞAYAN HERKES ADANALIDIR VE EŞİTTİR”

“BANA OY VEREN, VERMEYEN HERKES KARDEŞİMDİR”

 

BARIŞIK’TEN SÖZLܒYE ESNAF SÖZÜ

“ADANA’YA GÜZEL HİZMETİN YANINDAYIZ”

 

ADANA- Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık’a iade-i ziyarette bulundu.

 

Birlik Başkanı Kazım Barışık, ESOB Eğitim ve Hizmet Binası’na gelişinde Başkan Hüseyin Sözlü’yü, Başkan Vekilleri Nihat Sözütek ve Mustafa Göktaş ile Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri ve Esnaf Odası Başkanları ile birlikte kucaklayarak karşıladı, çiçek vererek görevinde başarılar diledi.

 

Başkan Sözlü de, Adana ESOB Başkanlığı’na yeniden seçilmesi nedeniyle Başkan Barışık’a “Hayırlı olsun” derken, elele vererek makama kadar çıktılar. Burada, bekleyen esnaf odası başkanları ile de tanışan Başkan Sözlü, yeni seçilenlere “Hayırlı olsun”, güven tazeleyenlere de “Başarılar” dileyerek kutladı.

 

Sözlü,  "Adana'nın sorunlarını birlikte çözmek için buradayım. Sizlerin desteğine ihtiyacım var. Yapacağımız çalışmalar Adana esnafının ve Adana halkının yararınadır. Bu bakımdan sizlerden özellikle yardım istiyorum. Çünkü yakında şehir en çok şikâyet edilen konulardan birisi olan seyyar satıcıların kaldırımları işgal etmelerinden ve çirkin bir görüntü vermelerinden kurtarılacak. Ben, kin tutan, nefret duyan bir insan değilim. Benim için Adana’da yaşayan her herkes Adanalıdır ve eşittir. Yaptıklarımız da kimseyi üzmek değil, daha güzel bir kent, yaşanabilir şehir içindir. Din, dil, ırk ve mezhep konusunda kimseyle bir derdimiz yok, olamazda” dedi.

 

Sözlü, seçimlerde kendisine oy verip seçenler ile başka adaylara oy verenlerin kendisi için eşit olduğunu belirtirken, “Çünkü, bana ve başkalarına oy verenler,  kendileri için o kişinin daha güzel şeyler yapacağına inandığı için oyunu vermiştir. Bu açıdan sonuç olarak oy verenlerin hepsi bizim insanımızdır, kardeşimizdir. Hepsine saygı duyuyoruz"diye konuştu.

 

             Adana'da köklü değişiklikler için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini de kaydeden Sözlü,  tüm bu iyi ve güzel çalışmaların başarılabilmesi için toplumsal desteği ihtiyaç duyduğunu belirterek, daha yaşanabilir kent için Birlik Başkanı Barışık ve Esnaf Odası Başkanlarından desteklerini esirmemelerini istedi.

 

             Birlik Başkanı Barışık da,  Esnaf Odaları Birliği olarak her zaman iyinin, güzelin ve Esnaf ile Vatandaşın lehine olan kararların, hizmetin daima yanında olduklarını belirterek "Biz hiç bir zaman keser olmadık. Bu kent ve içinde yaşayanlar için yapılacak olan her güzel şeyin sonuna kadar yanındayız. Zaten bu nedenle bu yerlerde bulunuyoruz. Bizlerden istediğiniz desteği her zaman göreceksiniz. Yapacağımız işbirliği ve uyumlu çalışmalarla Allahın izniyle Adana'ya olumlu ve iyi hizmetler kazandıracağımıza inanıyorum. Bunun bilinci  içindeyiz"dedi. Esnaf odası başkanları da, uygulamalarda gördükleri eksik ve yanlışları anlatarak, bunların giderilmesini isterken,  Başkan Sözlü' de hepsiyle ilgileneceğini söyledi.

 

ORTAK ÇAĞRI; ŞEKERİ AZALTIN

Bu arada, Başkan Sözlü, sohbet sırasında yapılan çay servinde, tabaklara ikişer adet şeker konulmasına karşı çıkarak, “Şekerleri teke düşürün”dedi. Sözlü, gittiği her ziyarette, bu konuyu dile getirdiğine işaret ederken, şekerin insan vücudunda en zor yakılan maddelerden birisi olduğunu, bunun da sonuç olarak obeziteye yol açtığını ve insanlara fazla kilo aldırdığını söyledi. Birlik Başkanı Barışık da, Sözlü’yü bu konuda da desteklediğini ifade ederek, personele çay servislerin de şekerin azaltılması talimatı verdi.

 

Sözlü, sohbet sırasında Belediye Başkanlığı yaptığı süre boyunca herkese adaletli davranacağını ve bu konuda titiz davranacağını da belirtirken, çalışmaları sırasında birilerinin hakkında çıkartacağı yalan ve yanlış haberle itibar edilmemesini de isteyerek "İlahi ve Rahmanullah çalışma içerisindeyim. Halkımızın zarar göreceği hiç bir şeyi yapmamaya özen gösteriyorum. Adaletli olmaya çalışıyoruz. Ancak tüm buna rağmen bazı kişiler çıkıp tüm bu titizliğimize rağmen bizleri kötülemek isteyeceklerdir. İşte şimdi sizlerden bu kişiler karşısında bana destek vermenizi ve yalnız bırakmamanızı istiyorum. Yapacağımız tüm çalışmalar içinde sizler de olacaksınız. Sivil Toplum Örgütlerine danışmadan ve onların fikirlerini almadan kendi bildiğimiz şekilde çalışmıyoruz ve çalışmayacağız” dedi.

 

              Sözlü, çeşitli konuların anlatıldığı ve hoş bir sohbet havası içinde geçen ziyarette Birlik Başkanı Kazım Barışık'tan kalkmak için izin istedi ve ziyarette hazır bulanan Esnaf Oda Başkanları hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirerek ESOB’tan mutlu şekilde ayrıldı.