BAŞKAN ÖZDEMİR, ADANA ESOB'U ZİYARET ETTİ

BAŞKAN ÖZDEMİR, ADANA ESOB'U ZİYARET ETTİ,  BARIŞIK'I TAKDİR ETTİ

BAŞKAN BEKİR ÖZDEMİR:

“HİZMET BİNANINIZIN TÜRKİYE'DE ÖRNEĞİ YOK”

“ESNAF OLARAK BU BİNAYI GÖRÜNCE GURURLANDIM” 

ADANA – Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ankara Çamlıdere Şoförler Esnaf Odası Başkanı Bekir Özdemir, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Eğitim ve Hizmet Binası'nın Türkiye'de örneği olmadığını belirterek, Birlik Başkanı Kazım Barışık'a esnaflar adına teşekkür etti.

Gaziantep'te 27 Mayıs'ta başlayacak TŞOF 2.Bölge Toplantısı'na katılmak üzere Ankara'dan Adana'ya gelen Başkan Bekir Özdemir, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığı'nda yürüten Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık'ı ziyaret etti.

Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Kızılay Çamlıdere Şube Başkanlığını da yürüten Bekir Özdemir, Birlik Başkanı Barışık ile  Adana merkez Seyhan ilçesi Kocavezir mahallesinde bulunan 9 katlı Adana ESOB Eğitim ve Hizmet Binası'nı dolaşırken gördükleri karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.

BU BİNANIN BENZERİ YOK

Adana ESOB Eğitim ve Hizmet Binası'nın Türkiye'de örneği olmayan mükemmel bir yapı olduğuna işaret eden Başkan Özdemir, “Sayın Kazım Barışık ile 1985'ten beri tanışırız.Barışık, TŞOF Yönetim Kurulu'nda iken, ben Danışma Kurulu Başkan Vekili idim.Sayın Başkanım, TESK'e gitti, ben de yedek birden TŞOF asil üyeliğine geçtim. Federasyonumuz bu yıl aldığı bir kararla, bugüne kadar başkanlarımız bizim ayağımıza gelirken, bundan böyle bizim başkanların ayağına gitmemize karar verdi. Önce Ordu, şimdi de Gaziantep'te bölgesel toplantı yapacağız.Adana benim ikinci vilayetim. Ben Adana'ya 25 sene otobüs çalıştırdım. Adana'nın, Kozan'ın,Ceyhan'ın, Kadirli'nin sokaklarına varana kadar bilirim. Kazım Başkanıma saygılarımı sunuyorum. Türkiye'yi gezdim, daha böyle görkemli bir Birlik binası görmedim”dedi.

BİZİM BİNAMIZ BUNUN BEŞTE BİRİ DEĞİL

TŞOF'un da Ankara'daki Büyükşehir'e ait  tarihi taş binayı aldığını ve tadilat sonrası Başkan Barışık'ın yaptığı gibi 40 ayrı odayı aynı binada toplamayı planladıklarını ifade eden Özdemir, “Kazım Başkanım ile biz kardeşiz. Ankara'dan çıkarken, Kazım Başkanımı aradım, 'Ben Gaziantep'e gideceğim, ama senin misafirin olacağım' dedim. O da bana bir iyilik yaptı, 46 sene sonra, asker arkadaşımı buldu. Ben 25 sene çalıştım, bulamadım. Allah razı olsun. Kazım Başkanıma laf yok. Neden yok; Çünkü bir esnaf olarak burayı görünce çok gururlandım. Çünkü, bizim Ankara'daki binamız bunun 5'te biri bile değil”diye konuştu.

 

EN FANATİK FENERBAHÇELİ BENİM

Sohbette koyu bir Fenerbahçeli olduğunu da anlatan Özdemir, “Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Türkiye'deki en büyük taraftarı benim. Kulüpte Türkiye'nin en büyük spor müzesi yapıldı. Hamit Kaplan'ın dünyanın en büyük güreşçisi, rahmetli Didi dünyanın gelmiş geçmiş en büyük futbolcusu, Bekir Özdemir'i de en büyük taraftarıdır. Bu yüzden stadın altındaki müzenin baş köşesinde çakılı benim adım. Şunu da ilave edeyim, Fenerbahçe maçı oynanırken, anam vefat etsin, defnetmem, beklerim bir buçuk saat daha.. En büyük torunum düğün yaptı, damat Galatasaraylı diye törene gitmedim. Ben böyle Fenerbahçeliyim”dedi.

ŞİARIMIZ ESNAFA HİZMETTİR

Başkan Barışık da, Özdemir'in sözleriyle Adana'daki 139 bin esnaf adına gururlandığını belirtirken, “Bizim tek derdimiz,esnafımızın mutluluğudur. Yıllardır esnafımıza layık hizmetler yapmanın gayretinde olduk. Dün olduğu gibi bugün de aynı şevk ve inançla esnafımıza yakışan hizmetleri yapmaya devam ediyoruz. Gerek Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, gerek TESK, gerekse TŞOF Genel Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri'nin ziyaretlerinde, hizmetlerimize yönelik övgüleriyle esnaflarımıza adına mutlu olduk. Sayın Özdemir'e övgülerinden dolayı esnaflarım adına teşekkür ediyorum”şeklinde konuştu.