BARIŞIK VE YÖNETİMİ KIRŞEHİR’DE AHİLİK COŞKUSUNU YAŞADI…

BARIŞIK VE YÖNETİMİ KIRŞEHİR’DE AHİLİK COŞKUSUNU YAŞADI…

 

ADANA – TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık ile Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri ve Adana’da Yılın Ahisi seçilen Abdurrahman Ersungur 27.Ahilik Kutlamaları’na katılarak coşkuyu yerinde yaşadılar.

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli ile TOBB Genel Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül, TESK Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Barışık ve Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri, Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahattin Öztürk, Adana ESOB Başkan Vekilleri, Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, Yağlı Boyacılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Göktaş, Türkiye Elektrik, Elektronikçiler Federasyonu Başkan Vekili ve Adana ETESO Başkanı İsmail Abike, Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri, Berberler Esnaf Odası Başkanı İlhami Uygunsözlü, Milli Piyango ve Şans Oyunları Esnaf Odası Başkanı Mustafa Gökay Karakuş, Adana’da Yılın Ahisi seçilen Fotoğrafçı Esnafı Abdurrahman Ersungur, Adana Fotoğrafçılar Esnaf Odası Başkanı Bünyamin Yüce’nin de katıldığı programlar büyük ilgi gördü.

 

Birlik Başkanı Barışık ile Adana’dan gelen yönetim kurulu üyeleri, Yılın Ahisi Ersungur ve Oda Başkanı Abike ile Yüce, saat 10.0l0’da Askerlik Şubesi önünde başlayarak Ahi Evran-ı Veli Külliyesi önüne kadar süren korteje katılıp, alkış aldılar. Suat 10.45’te Ahi Meydanı’nda Mehteran Bölüğü konseri, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasından sonra Başbakan Davutoğlu’nun yer aldığı protokol konuşmaları yapıldı. Şed kuşanma töreni ve ödül töreni sonrası katılımcılara Ahi Pilavı ve Ahi Helvası ikram edildi. Adana ekibi, kutlamalardan sonra Başbakan Davutoğlu’nun “Türkiye’de AVM’lerde yüzde 5 esnaf kotası uygulanacak” müjdesi ile mutlu şekilde Adana’ya döndü.