BARIŞIK'TAN VALİ BÜYÜK'E HOŞGELDİN ZİYARETİ...

BARIŞIK’TAN VALİ BÜYÜK’E HOŞGELDİN ZİYARETİ…

TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık, Sakarya’dan Adana Valiliği’ne atanan Vali Mustafa Büyük’ü makamında ziyaret ederek, başarılar diledi.

ADANA – TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık, . 23 Mayıs 2014 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Sakarya Valiliği’nden Adana Valiliğine atanarak geçtiğimiz hafta yeni görevine başlayan Vali Mustafa Büyük’ü ziyaret ederek başarılar diledi.

 

Birlik Başkanı Barışık, Başkan Vekili ve Yağlı Boyacılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Göktaş ile birlikte Adana Valiliği’ne gidip,  Vali Mustafa Büyük’ü makamında ziyaret ederek “Adana’mıza hoş geldiniz” dedi. 

Yoğun çalışma programında,  Birlik Başkanı Barışık ve Başkan Vekili Göktaş’ı da kabul ederek, ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Vali Büyük de, “Ülkemiz ve Adana’mızın menfaatleri için tüm kamu kurum ve kuruluşları gibi esnaf ve sanatkârlarımızla da birlikte hareket edeceğiz” dedi.

Barışık, sohbette, yönetim kurulu üyeliğini yaptığı TESK ve TESKOMB ile başkanlıklarını yürüttüğü Adana ESOB, EKKK Güney Bölge Birliği, Adana Şoförler Odası ve Kuzey Adana EKKK’de, esnaf ve sanatkarlar için yaptıkları hizmetleri ve eserlerini anlatırken, üyelerinin sıkıntılarını da dile getirdi.

Barışık, Güneydoğu illerinde olduğu gibi Adana’da da hızla yoğunlaşan Suriyeli kayıt dışı korsan çalışan esnaflar konusunda, çözüm üretmek adına medya yoluyla kamu oyu oluşturmaya çalıştıklarını, bu konuda Adana Valiliği’nin de desteğine ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Vali Büyük de, Adana’nın gelişmesi, vatandaşların huzur ve mutluluğu için devlet ve hükümet adına sorunlara çözüm bulmak için ellerinden gelen her türlü çabayı göstereceklerini belirterek, şehirde kanunsuzluğa asla izin vermeyeceklerini, bu konuda da gereken incelemeleri yaptırarak, doğru ve kabul edilebilir uygulamalar yapacaklarını ifade etti.