BARIŞIK'TAN TÜRK POLİS TEŞKİLATINA KUTLAMA

BARIŞIK'TAN TÜRK POLİS TEŞKİLATINA KUTLAMA

 

 

 

 

TESK YÖNETİM KURULU ÜYESİ VE ADANA ESOB BAŞKANI KAZIM BARIŞIK:

 

 

 

 

HUZUR VE GÜVEN ORTAMINI POLİSİMİZE BORÇLUYUZ

 

 

“POLİSİMİZE GÜVENMELİ VE DESTEK OLMALIYIZ”

 

 

 

 

 

 

ADANA – Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi, Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (Adana ESOB) ve Adana Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Kazım Barışık, Türk Polis Teşkilatı’nın 166.Kuruluş Yıldönümü’nü yayınladığı mesajla kutladı.

 

 

 

 

10 Nisan 1845'te kurulan Türk Polis Teşkilatı'nın 166 yıllık bilgi birikimi ve tecrübesiyle, halkın can ve mal güvenliğini sağlamak, suç işlenmesini önlemek ve suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevini başarıyla sürdürdüğüne işaret eden Başkan Barışık,   ülkemizdeki huzur ve güven ortamının oluşturulmasında da emniyet mensuplarının büyük rol üstlendiğini belirtti.

 

 

 

 

Huzur ve güven ortamının devamı için herkesin polise yardımcı ve destek olması gerektiğini de ifade eden Barışık, “Polise yönelik saldırılar her dönemde olmuştur. Ancak, tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da şunu iyi bilsin ki; hepimizin bir gün mutlak güvenlik güçlerine ihtiyacı olacaktır. Bu açıdan Cumhuriyetimizin polisine güvenmeli ve destek vermeliyiz ” dedi.

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, Türk Polisi'ni “Cumhuriyetin ve kanunların düşmanlarına karşı bir kalkan” olarak nitelediğine dikkat çeken Barışık, “Bu bilinçle görev yapan polisimiz, görevi esnasında canını feda etmekten kaçınmamış, Türk Milleti de polisine her zaman güvenmiş, her türlü desteği vererek yanında yer almış ve almaya da devam etmektedir. Bu vesileyle, Türk Polis Teşkilat’ımızın 166. kuruluş yıldönümünü kutluyor, şehit polislerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, emekli olan ve görevleri başında bulunan polislerimize de sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.