BARIŞIK’TAN SAĞDUYU ÇAĞRISI…

BARIŞIK’TAN SAĞDUYU ÇAĞRISI…

“SABIRLI OLALIM, OYUNA GELMEYELİM”

 

TESK YÖNETİM KURULU ÜYESİ, ADANA ESOB VE ADANA TKKNNEO BAŞKANI KAZIM BARIŞIK, KOBANİ PROTESTOLARI İLE BAŞLAYAN OLAYLARI ÜZÜNTÜYLE KARŞILADIKLARINI BELİRTEREK, VATANDAŞLARI, ESNAF VE SANATKÂRLARI TAHRİKLERE KAPILMADAN, SAĞDUYULU DAVRANMAYA DAVET ETTİ…

 

ADANA – TESK Yönetim Kurulu Üyesi, Adana ESOB ve Adana TKKNNEO Başkanı Kazım Barışık, ülkemiz ve Adana’da Kobani protestoları ile başlayan olaylar konusunda başta esnaf ve sanatkârlar olmak üzere toplumun tüm kesimlerini sağduyulu davranmaya çağırdı.

 

Birlik Başkanı Kazım Barışık, yurdun dört bir yanını saran protesto ateşinin, huzur, güven ve ekonomiye büyük zararlar verdiğini, işyerleri yakılan esnaf ve sanatkârlar ile evleri zarar gören vatandaşların da perişan olduğuna dikkat çekerek, “Yaşananlar son derece üzücüdür ve süratle sona erdirilmelidir”dedi.

 

Ülkemizde ve şehrimizde, kardeş kavgasına sebep olabilecek tahriklere karşı herkesin çok dikkatli ve sabırlı olması gerektiğine işaret eden Barışık,  şunları söyledi:

 

“İslami Terör Örgütü, IŞİD’in sergilediği vahşet karşısında insanlarımızın gösterdiği tepkiyi anlayışla karşılıyoruz.  Sahnelenen şiddet eylemlerinin, Kobani meselesi ile uzaktan yakından bir ilgisinin olmadığı son derece açıktır. Bu durumun ülke içinde şiddet yoluyla dışa vurulmasını ve vahşi manzaralara sahne olacak şekilde can kayıpları yaşanmasını kabul etmiyoruz.  Özellikle de milli değerimiz olan Atatürk büst ve heykelleri ile bayrağımıza yapılan çirkin saldırıları, eğitim kurumlarına kadar uzanan yakıp yıkma eylemlerini de şiddetle kınıyoruz. Güzel şehrimiz Adana’da büyük çaplı olmasa da yaşanan olaylar bizleri de son derece üzmüştür. Vatan, millet, bayrak ve devlet menfaatleri ülkesini seven herkes için her şeyden önemlidir. Vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğü ve devletimizin bekası için hepimiz uyanık olmalıyız.  Devletimiz,  her türlü kötü günleri aşabilecek güç ve kudrete sahiptir. Yeter ki bizler sabırlı olalım,  provokasyonlara karşı dikkatli olalım, oyuna gelmeyelim”