BARIŞIK'TAN ÖĞRETMENLERE KUTLAMA

               BARIŞIK, 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

               BİRLİK BAŞKANI KAZIM BARIŞIK:

              “ÖĞRETMENLERİMİZİ BAŞTACI ETMEK GÖREVİMİZ

              ADANA – Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) ve Adana Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Kazım Barışık, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle  eğitim camiasını kutladı.

              Öğretmenlere saygının, anne – babaya gösterilen saygı kadar kutsal olduğunu belirten Birlik Başkanı Barışık, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği muassır medeniyet seviyesine ulaşma hedefinin gerçekleşmesinde, öğretmenlerin en önemli görevi üstlendiğini belirtti.

           Bir ülkenin çağdaş medeniyet seviyesine ulaşmasında, öğretmenlik mesleğinin önemli rol oynadığını ifade eden Başkanı Barışık, “Öğretmenler, geleceğimize ışık tutan insanlardır. Kutsal bir görev yapan öğretmenlerimize  her alanda sahip çıkmak ve baştacı etmek görevimizdir. Öğretmenlerimiz yalnız 24 Kasım’larda değil her zaman hatırlanmalı ve sahiplenilmeli” dedi.

              Ülkemizi çağdaş toplumlar seviyesine yükseltmekte önemli görev üstlenen öğretmenlerin çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve ekonomik yönden desteklenmesi gerektiğine işaret eden Barışık, şöyle konuştu:

       “Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) ‘İlim Çin’de dahi olsa, gidip öğreniniz’, Hz. Ali’nin de ‘Bana bir kelime öğretenin 40 yıl kölesi olurum’ sözleri , eğitim ve bilimin asırlardır önemli olduğu gerçeğini gözler önüne sermektedir. Ulu önder Atatürk’ün ‘Milletleri kurtaranlar, yalnız ve ancak öğretmenlerdir’ sözü ve başöğretmenlik görevini üstlenmesi, öğretmenlik mesleğinin toplumdaki önemini, saygınlığını daha da pekiştirmektedir.  Adana ESOB olarak 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyor, eli öpülesi öğretmenlerimize sonsuz şükranlarımızı ve saygılarımızı sunuyorum