BARIŞIK'TAN KARAYOLLARINA ACİL KAÇIŞ RAMPASI TEŞEKKÜRÜ...

 

 T.C.K. 5.BÖLGE MÜDÜRLÜĞܒNCE, POZANTI’DA YAPILAN RAMPA 4 AYDA 7 MUHTEMEL KAZAYI ÖNLEDİ

 

BARIŞIK’TAN,  ACİL KAÇIŞ RAMPASI TEŞEKKÜR܅

 

TESK YÖNETİM KURULU ÜYESİ, ADANA ESOB VE ADANA ŞOFÖRLER ESNAF ODASI BAŞKANI KAZIM BARIŞIK, ÖNEMLİ CAN VE MAL KAYIPLARINA YOL AÇAN YÜKLÜ ARAÇ KAZALARINI ÖNLEYEN ACİL KAÇIŞ RAMPALARININ SÜRATLE ARTIRILMASINI İSTEDİ.       

 

 BARIŞIK:

 “KAYBEDİLEN CANLAR PARAYLA ÖLÇÜLEMEZ”

 

ADANA - TESK Yönetim Kurulu Üyesi, Adana ESOB ve Adana Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Kazım Barışık,  T.C.K.5.Bölge Müdürlüğü tarafından Pozantı –Tarsus Otoyolu’nda yaptırılan Acil Kaçış Rampası’nın hizmete girdiği kısa sürede 7 muhtemel büyük kazayı önlemiş olmasından büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Ağır taşımacılığın yoğun olduğu Pozantı-Tarsus Otoyolu’nun yüksek eğimli bölümüne, ağır taşıtların fren arızaları nedeni ile oluşabilecek feci can ve mal kayıplı kazaların önüne geçmek için yaptırılan Acil Kaçış Rampası’nın faydalarının 4 ay gibi kısa sürede önlenen kazalarla görüldüğüne işaret eden Birlik Başkanı Kazım Barışık, benzer rampaların ülkemizde yüksek eğimli yapıya sahip otoyollardaki,  sık kaza yaşanan mevkilere de süratle yapılması gerektiğini belirtti.

Başkan Barışık, Otoyolunu Akçatekir – Pozantı arasında yapılarak hizmete açılan Acil Kaçış Rampası sayesinde son 4 ayda 7 ciddi kazanın oluşumunun önlenerek,  ölümsüz atlatılmasının, bu rampalara ne kadar ihtiyaç duyulduğunu gösterdiğine dikkat çekerken, “Acil Kaçış Rampası’nın plan ve projesini yaparak uygulamaya koyanlardan, tüm esnaf ve sanatkârlarım adına ‘Allah Razı Olsun’ diyorum”dedi.

 Ağır yük taşımacılığının yoğun olduğu karayollarımızda,  ağır vasıtaların fren – motor vs. arızaları nedeniyle yaşanan çok ölümlü ve yüksek maddi kayıplı kazaların, ülkemizde yıllardır kanayan yara olarak kaldığını, ancak soın yıllarda otoyolların süratle artırılmasıyla kaza oranlarının da en aza indiğini belirten Barışık şöyle dedi:

“Bölgemizde Pozantı- Akçatekir gibi,  Tarsus – Damlama, Bahçe – Nurdağları mevkileri ile yüksek eğimli yayla yollarında hala ciddi kaza riskleri yaşanıyor.  Acılar yaşanmadan, tedbirler vaktinde alınmalıdır. Kaybedilen canlar parayla ölçülemez. Karayolları 5.Bölge Müdürlüğü Yetkililerimizin, bölgede 3 ayrı yerde daha yeni rampa hazırlığı yapıyor olması da sevindiricidir. İnşallah, ülkemizin diğer bölgelerinde de ihtiyaç duyulan yerlerde de Ulaştırma Bakanlığımız ve bağlı Karayolları Genel Müdürlüğümüz’ce yeni Acil Kaçış Rampaları yapılır, büyük mal ve can kayıplarının önüne de geçilmiş olur. Pozantı – Akçatekir mevkiinde, Türkiye’nin ilk Acil Kaçış Rampası’nı hizmete açılmasına vesile olan herkese,  tüm esnaf ve sanatkârlarım, sürücülerim adına teşekkür ediyorum”