BARIŞIK'TAN 19 MAYIS MESAJI

BARIŞIK’TAN 19 MAYIS MESAJI;

ADANA ESOB BAŞKANI KAZIM BARIŞIK: “GENÇLERİMİZ, ATATÜRK’Ü İYİ ANLAMALI”  “GELECEĞİMİZ, GENÇLERİMİZE EMANET”

ADANA – Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) ve Adana Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Kazım Barışık, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 90.Yıldönümünü yayınladığı mesajla kutladı.

19 Mayıs’ın Kurtuluş Savaşı’nın ilk kıvılcımı olduğunu ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bu anlamlı günü bayram olarak armağan ettiği gençlere de, “Bütün ümidim gençliktedir” diyerek verdiği değeri ortaya koyduğuna işaret eden Başkan Barışık şöyle dedi:

“Geleceğimiz, gençlerimize emanettir. Büyük Atatürk, Türk gençliğine ‘Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Türk gençliği, gayeye, bizim yüksek idealimize, durmadan, yorulmadan yürüyecektir’ sözleriyle hedef çizmiştir. 19 Mayıs’ta ilk temelleri atılan Kurtuluş Savaşı sonunda, ülkemizi bağımsızlığa kavuşturan Atatürk’e, çağdaş uygarlık düzeyine çıkardığı milletimiz, şükran borçludur. Atatürk’ü, çocuklarımıza ve gençlerimize anlatmak, onun fikirlerini yaymak, özgürlük, çağdaşlık, laiklik, bağımsızlık ve cumhuriyet yanlısı olan herkesin görevi olmalıdır. Gençlerimiz, Atatürk’ü iyi anlamalıdır. Bu vesileyle, gençlerimizin, sporcularımızın ve vatandaşlarımızın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum”