BARIŞIK’TAN ANNELER GÜNÜ KUTLAMASI ADANA ESOB BAŞKANI KAZIM BARIŞIK: “ANNELER ÇİÇEKLERİN EN GÜZELİDİR”

BARIŞIK’TAN ANNELER GÜNÜ KUTLAMASI

ADANA ESOB BAŞKANI KAZIM BARIŞIK:

“ANNELER ÇİÇEKLERİN EN GÜZELİDİR”

“ANNELER, BAŞIMIZIN TACI, GÖNLÜMÜZÜN SULTANIDIR”

 

ADANA – Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Kazım Barışık, 10 Mayıs Anneler Günü’nü yayınladığı bir mesajla kutladı.

 

BİRGÜN DEĞİL HERGÜN HATIRLA

Anneler Günü’nün, karşılıksız ve saf sevginin adresi, fedakarlığın ve cömertliğin abidesi olan annelerimize sonsuz bir sevgiyle bağımlılığımızı söz ile ifade etme imkanı bulduğumuz, mutlu bir gün olduğuna işaret eden Başkan Barışık, “Bütün kaygılarının başına çocuklarını koyan, bütün arzularının önünde çocuklarını gören cefakar, özverili, yiğit, sevgili annelerimizin mübarek ellerini minnetle öpüyoruz. Annelerimizin kıymetini sadece belirli günlerde değil, her zaman hatırlamalıyız. Bu mutlu günlerinde onları ufak bir sevgi gösterisi ile sevindirmeli, küçük bir gül, bir demet çiçekle de olsa gönüllerini almalı, minnetimizi ifade etmeli, hatırlarını sorarak, ziyaretlerine giderek, hediyeler alarak sevgilerinin karşılıksız kalmadığını göstermemiz bizlerin insani vazifesidir”dedi.

ŞEFKATİN, MERHAMETİN TİMSALİ

Ailenin temel direği, hiç eksilmeyen bir sevginin, sonsuz bir sabrın, fedakarlığın, iyiliğin, şefkatin, merhametin, en temiz ve en masum duyguların timsali,  hayat ile aramızdaki en güçlü bağ olan annelerimizin, sevgisini ve sıcaklığını her zaman aradığımız, yeri doldurulamaz varlıklarımız olduğunu da ifade eden Barışık, “Bu vesileyle, başta bu mutlu günde evlatlarını kucaklayamamanın hüznünü yaşayan yüreği yaralı şehit analarımızın, maddi sıkıntılara karşı el emeği, göz nuru ile ayakta kalmaya çalışan, iş hayatının yorgunluğu ve stresi altında ekmek mücadelesini sürdüren, cephede kocasına mermi taşıyan motifi ile ölümsüzleşen analarımıza sonsuz şükran duygularımı sunuyorum. Gönlümüzün sultanı, başımızın tacı sevgili analarımızın Anneler Günü’nü kutluyor, en kalbi duygularımla selam ve saygılarımı sunuyorum. Anneler çiçektir,  soldurmayalım”diye konuştu.