ADANA ESOB'TA SICAK BAYRAMLAŞMA...

ESOB'TA SICAK BAYRAMLAŞMA…

 

ADANA ESOB’TA DÜZENLENEN GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA TÖRENİNDE BİRLİK BAŞKANI KAZIM BARIŞIK İLE 2009 ADANA AHİSİ HAKKI BAŞMAN,  BİRLİK YÖNETİM KURULU ÜYELERİ,  ESNAF ODASI BAŞKANLARI,  ESNAFLAR VE VATANDAŞLAR BİRARAYA GELEREK KUCAKLAŞTI.

 

TESK GENEL BAŞKANI BENDEVİ PALANDÖKEN DE, BAŞKAN BARIŞIK’I TELEFONLA ARAYARAK ŞAHSINDA TÜM ESNAF VE SANATKÂRLARIN BAYRAMINI KUTLADI.

 

 

 

ADANA – TESK Yönetim Kurulu Üyesi, Adana ESOB ve Adana Taksiciler, Kamyoncular, Kamyonetçiler, Nakliyeciler ve Nakliyat Komisyoncuları Esnaf Odası  (Adana TKKNNEO) Başkanı Kazım Barışık, Ramazan Bayramı nedeniyle ESOB’ta düzenlenen geleneksel bayramlaşma töreninde Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri, Esnaf Odaları Başkanları, Esnaf ve Sanatkârlar ile vatandaşlarla bayramlaştı.

 

ESOB Eğitim ve Hizmet Binası’nda düzenlenen bayramlaşma törenine Birlik Başkan Vekilleri, Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek ve Yağlı Boyacılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Göktaş,  Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri, Berberler Esnaf Odası Başkanı İlhami Uygunsözlü, Milli Piyango ve Şans Oyunları Esnaf Odası Başkanı Mustafa Gökay Karakuş ile Birlik Denetim ve Disiplin Kurulu Üyeleri Mesut Yalı, Saruhan Yağmur, Oğuz Başman, Süleyman Oğuz ile Elektrik – Elektronikçiler Federasyonu Genel Başkan Vekili ve Adana Elektrik Teknisyenleri Esnaf Odası Başkanı İsmail Abike ile Birliğe bağlı çok sayıda esnaf odası başkanı, esnaf  ve sanatkarlar ile vatandaşlar katıldı. 

 

 

Birlik Başkanı Barışık, törene katılan herkesle kucaklaşıp, bayramlaşırken,   bayramlaşmanın Müslümanlığın bir gereği olduğunu, başta devletin zirvesindekiler olmak üzere, devlet makamları, belediyeler, siyasi partiler, dernekler ve esnaf birlikleri ve odalarda da bayramlaşmalar olduğunu belirtirken, “Ahi Evran felsefesiyle yoğrulmuş esnaf teşkilatı olarak bize gelen herkesle kucaklaşma, kaynaşma, barıştırma gibi bir noktada ibadet olan emri yerine getirmekteyiz. Ramazan sonrası bayramlaşmayı, Yüce Mevla’m emretmiş, Peygamber efendimiz tarafından da insanlığa tebliğ edilmiştir. Biz de dinimizin gereğini yerine getirdik. Bu mübarek günde buraya katıldığınız, bu birlik, beraberliğe ortak olduğunuz için hepinize şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum. Yüce Mevla’m tüm inananları kazalardan belalardan, felaketlerden, musibetlerden korusun. Ülkenin birliğini, dirliğini, düzenini bozmak isteyenleri ıslah etsin, bir an evvel akılları başlarına gelsin. Yüce Mevla’m hepimizi birlik, dirlik içinde tekrar yeni bir Ramazan Bayramı'nda burada tekrar eksiksiz kavuşmayı nasip etsin. Hepinizin bayramını tüm ailelerinizle birlikte kutluyorum" dedi.

 

Barışık, bayramlaşmalar sırasında kendisini arayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ile de bayramlaşırken, Palandöken’in tüm esnaf ve sanatkârlara yönelik kutlama mesajını da salonda bulunanlara da duyurarak alkış aldı.